banner
Orasul Deta
Scurt istoric
Asezare geografica
Economie
Social
Galerie foto
Adrese
Monitorul Primariei Deta
Administratia locala
Conducerea primariei
Consiliul local
Structura Organizatorica
Proiecte
Program audiente
Localitati infratite
Cetateni de onoare
Documente publice
Bugetul local
Raportul primarului
Hotarari consiliul local
Procese verbale C.L
Proiecte hotarari C.L.
Achizitii publice
Urbanism acte publice
Acces consilieri materiale sedinta
Declaratii de avere
Formulare/Cereri
Evenimente
Zilele Orasului Deta, editia a IX-a, 27-29 iulie 2018
Zilele Orasului Deta, editia a VIII-a, 28-30 iulie 2017
Zilele Orasului Deta, editia a VII-a, 29-31 iulie 2016
Zilele Orasului Deta, editia a VI-a, 31 iulie - 2 august 2015
Zilele Orasului Deta, editia a V-a, 1-3 august 2014
Zilele Orasului Deta, editia a IV-a, 2 - 4 august 2013
Zilele Orasului Deta, editia a III-a, 3 - 5 august 2012
Zilele Orasului Deta, editia a II-a 2011
ZILELE ORASULUI DETA editia I-a 2010
mai mult...
Evenimente
 
Zilele Orasului Deta, editia a IX-a, 27-29 iulie 2018

PROGRAMUL ACTIVITĂȚILOR
Desfășurate în perioada 27-29 iulie 2018


Vineri - 27 iulie
Ora
16.30 - 17:00 - Parada portului popular - conduce Fanfara "Mihai Eminescu" din Costei - Serbia
17:00 - 17:15 - Deschiderea oficială a evenimentului "Zilele orașului Deta 2018"
17:15 - 18:15 - Dezvelire Bust "Regele Ferdinand I"
18:15 - 18:45 - Acordare distinctii


SPECTACOL FOLCLORIC EXTRAORDINAR
Participa:
        Artiştii: Liliana Laichici, Carmen Popovici Dumbravă, Alina Trastău, Bebe Dragomir
Ansambluri:
       - Ansamblul de dansuri populare românești al Centrului Cultural Deta
       - Ansamblul de dansuri populare bulgăreşti - "BREST" din Breștea
       - Ansamblul de dansuri populare germane - "EDELWEISS" din Deta
       - Ansamblul de dansuri populare maghiare - "MARGARETTA" din Deta.
       - Ansamblul de dansuri populare sârbeşti - "SVETI NIKOLA" din Deta


Sâmbătă- 28 iulie
Ora
18:00 - 18:30 - Chromatik Voice
18:30 - 18:45 - Corul maghiar "Galaj" Deta
18:45 - 19:00 - Corul Centrului Cultural al orașului Deta
19:00 - 19:15 - Corul maghiar "Borostyan", Bordany, Ungaria
19:15 - 19:40 - Ansamblul "Bratstva", Plandişte, Serbia
19:40 - 20:05 - Societatea Cultural Artistică Mihai Eminescu, Coștei, Serbia
20:05 - 20:30 - KUD Dr. Tihomir Ostojić, Ostojičevo, Comuna Čoka, Serbia
20:30 - 21:30 - KUD "Laza Nančić", Vârșeț, Serbia
21:30 - 22:30 - Mircea Rusu
22:30 - 23:15 - Apocalips
23:15 - 24:00 - Dj Rynno & Sylvia
24:00 - 24:45 - Connect-R & Band
24.45 - Închidere


Duminică - 29 iulie
Ora
10.00 - 11.00 - CROSUL ORAŞULUI DETA - Ediţia a VIII - a
17.30 - 18:00 - Program artistic oferit de Grădiniţa Oraşului Deta
18.00 - 18:30 - Ansamblurile de dansuri populare româneşti, sârbeşti și nemțești Deta - Juniori
18.30 - 19:00 - "Rapsozii profesioniști", Deta
19.00 - 19:45 - Teatru de păpuși - Povestea "Masha și ursul"
19.45 - 20.15 - Premiere "Crosul Orașului" Deta 2018
20.15 - 20:45 - Ansamblul "Veselia" Glogonj
20:45 - 21:30 - Oana Radu
21:30 - 22:30 - Cristian Fodor
22:30 - 23:15 - Alexandra Ungureanu
23.15 - 24:00 - Andreea Banică
24.00 - Foc Artificii

Asociatii - ONG-uri
mai mult...
infoeuropa.ro infoeuropa.ro