banner
Orasul Deta
Scurt istoric
Asezare geografica
Economie
Social
Galerie foto
Adrese
Monitorul Primariei Deta
Administratia locala
Conducerea primariei
Consiliul local
Structura Organizatorica
Proiecte
Program audiente
Localitati infratite
Cetateni de onoare
Documente publice
Bugetul local
Raportul primarului
Hotarari consiliul local
Procese verbale C.L
Proiecte hotarari C.L.
Achizitii publice
Urbanism acte publice
Acces consilieri materiale sedinta
Declaratii de avere
Formulare/Cereri
Evenimente
Zilele Orasului Deta, editia a VII-a, 29-31 iulie 2016
Zilele Orasului Deta, editia a VI-a, 31 iulie - 2 august 2015
Zilele Orasului Deta, editia a V-a, 1-3 august 2014
Zilele Orasului Deta, editia a IV-a, 2 - 4 august 2013
Zilele Orasului Deta, editia a III-a, 3 - 5 august 2012
Zilele Orasului Deta, editia a II-a 2011
ZILELE ORASULUI DETA editia I-a 2010
mai mult...
Evenimente
 
Zilele Orasului Deta, editia a VII-a, 29-31 iulie 2016

 

PROGRAMUL  ACTIVITATILOR
Desfasurate in perioada 29-31 iulie 2016
Vineri – 29 iulie
Ora
17,30 – Parada portului popular – conduce Fanfara “Mihai Eminescu” din Costei - Serbia
18,00 – Deschiderea oficiala a “Zilelor orasului Deta”
18.30 – Spectacol folcloric extraordinar               
Participa:
Artistii: Mirela Petrean, Patrik Stancu si orchestra
Ansambluri:
                - Ansamblul de dansuri populare al Centrului Cultural Deta
 - Ansamblul de dansuri populare sarbesti – “SVETI NIKOLA”  din Deta
 - Ansamblul de dansuri populare maghiare – “MARGARETTA” din Deta
 - Ansamblul de dansuri populare germane  - “EDELWEISS” din Deta
 - Ansamblul de dansuri bulgaresti – “VINCE”(CORONITA) din Deta
 - Ansamblul Asociatei Seniorilor Deta. 
Sambata– 30 iulie
Ora
19,00 –  Ansamblul “Dr. Tihomir Ostojic Coka – Serbia
19,30 – Radu Mos – Momente Vesele
19,40 – Ionica Morosanu
20,25 – Doddy
21,10 – Radu Mos – Momente Vesele
21,20 –  Tamy
22,05 – Ester
22,50 – Radu Mos – Momente Vesele, Interpretele Andreea Crisan si Andrada Oros
23,10 – Marian Tirvi
 
Duminica – 31 iulie
10,00 – 11,00 – CROSUL ORASULUI DETA – Editia a VII – a
Ora
18,00 – Program artistic oferit de Gradinita Orasului Deta
18,25 –  Ansamblurile de dansuri populare romanesti si sarbesti Deta – Juniori
18,35 – Dans sportiv – Copiii orasului Deta
18,45 – Asociatia Seniorilor Deta – Prezentare obicei: Nunta in Banat
19,15 – Orchestra Centrului Cultural Deta
19,45 – Corul Orasului Deta
19,55 –  Ansamblul “Bratstva” – Comuna Plandiste Serbia 
20,25 – Ansamblul “Veselia” Glogonj
20,55 – Iasmina Schein
21,05 – Sara Sehabi
21,15 – Alexandru Iovanov
22,00 – The Weekend Band
23,00 – Voltaj
24,00 – Foc de artificii

Asociatii - ONG-uri
mai mult...
infoeuropa.ro infoeuropa.ro