banner
Orasul Deta
Scurt istoric
Asezare geografica
Economie
Social
Galerie foto
Adrese
Monitorul Primariei Deta
Administratia locala
Conducerea primariei
Consiliul local
Structura Organizatorica
Proiecte
Program audiente
Localitati infratite
Cetateni de onoare
Documente publice
Bugetul local
Raportul primarului
Hotarari consiliul local
Procese verbale C.L
Proiecte hotarari C.L.
Achizitii publice
Urbanism acte publice
Acces consilieri materiale sedinta
Declaratii de avere
Formulare/Cereri
Evenimente
Zilele Orasului Deta, editia a VII-a, 29-31 iulie 2016
Zilele Orasului Deta, editia a VI-a, 31 iulie - 2 august 2015
Zilele Orasului Deta, editia a V-a, 1-3 august 2014
Zilele Orasului Deta, editia a IV-a, 2 - 4 august 2013
Zilele Orasului Deta, editia a III-a, 3 - 5 august 2012
Zilele Orasului Deta, editia a II-a 2011
ZILELE ORASULUI DETA editia I-a 2010
mai mult...
Evenimente
 
Zilele Orasului Deta, editia a VI-a, 31 iulie - 2 august 2015

PROGRAMUL  ACTIVITĂŢILOR

Desfăşurate în perioada 31 iulie - 2 august 2015

         Vineri - 31 iulie

         Ora
      17.00 - Primirea invitaţilor
      17.45 - Parada portului popular
      18.15 - Deschiderea oficială a "Zilelor oraşului Deta"
      18.30 - Fanfara din Coştei
      19.00 - Muzică populară românească cu formaţia condusă de Marian Jarja şi soliştii Mihaela Petrovici şi
                   Vanesa Jarja
                  În pauze - suite de dansuri populare româneşti şi ale minorităţilor din Deta prezentate de
                ansamblurile Casei de Cultură ale oraşului Deta
      02.00 - Închiderea programului

 

          Sâmbătă- 1 august

          Ora
      19.00 -  Program artistic oferit de Ansamblul "VESELIA" din Glogonj - Serbia
      19.45 - Program artistic oferit de comuna Čoka - Serbia
      20.00 - Concert EVERGREEN - Bianca Mihescu şi Răzvan Grozăvescu
      21.00 -  Concert - Raluca Albu & Band
      22.00 -  Trupa - "TO DAY"
      23.00 - "DANIELA GYÖRFI"
      24.00 - "LOKO DJ"
      02.00 -  Închiderea programului

 

          Duminică - 2 august

          Ora
      10.00 - 11.00 - CROSUL ORAŞULUI DETA - Ediţia a V - a
      18.00 - Spectacol oferit de "Gradiniţa din Deta"
                    - Cântece bănăţene
                    - Poezii în grai bănăţean
                    - Dansuri moderne
      18.30 - Dansuri de societate
      18.45 -  Formaţiile de dansuri ramâneşti si sârbeşti ale grupelor de copii ale Casei de Cultură Deta
      19.00 -  Teatrul de păpuşi - Prâslea cel voinic şi merele de aur
      19.30 -  Sara Sehabi
      19.45 -  Corul Casei de Cultură Deta
      20.00 -  Momente vesele - Radu Moş
      20.10 -  Formaţia de muzică populară a Casei de Cultură Deta
      20.50 - Momente vesele - Radu Moş
      21.00 - Concert - PHOEBUS
      21.50 -  Momente vesele - Radu Moş
      22.00 - Concert - Marian Tirvi & Band
      22.50 - Momente vesele - Radu Moş
      23.00 - SMILEY
      24.00 - FOC  DE  ARTIFICII
Asociatii - ONG-uri
mai mult...
infoeuropa.ro infoeuropa.ro