banner
Orasul Deta
Scurt istoric
Asezare geografica
Economie
Social
Galerie foto
Adrese
Monitorul Primariei Deta
Administratia locala
Conducerea primariei
Consiliul local
Structura Organizatorica
Proiecte
Program audiente
Localitati infratite
Cetateni de onoare
Documente publice
Bugetul local
Raportul primarului
Hotarari consiliul local
Procese verbale C.L
Proiecte hotarari C.L.
Achizitii publice
Urbanism acte publice
Acces consilieri materiale sedinta
Declaratii de avere
Formulare/Cereri
Evenimente
Zilele Orasului Deta, editia a VII-a, 29-31 iulie 2016
Zilele Orasului Deta, editia a VI-a, 31 iulie - 2 august 2015
Zilele Orasului Deta, editia a V-a, 1-3 august 2014
Zilele Orasului Deta, editia a IV-a, 2 - 4 august 2013
Zilele Orasului Deta, editia a III-a, 3 - 5 august 2012
Zilele Orasului Deta, editia a II-a 2011
ZILELE ORASULUI DETA editia I-a 2010
mai mult...
Evenimente
 
Zilele Orasului Deta, editia a V-a, 1-3 august 2014
PROGRAMUL  ACTIVITĂŢILOR
desfăşurate în perioada 1-3 august 2014

Vineri - 1 august

Ora
17.00 - Parada portului popular - conduce Fanfara "Mihai Eminescu" din Coştei - Serbia
18.00 - Deschiderea oficială a "Zilele oraşului Deta"
18.15 - Spectacol folcloric sustinut de Asociatia "PADEŞUL FAGET"şi invitaţii săi                                 
                Participă:
Artiştii: Doriana Talpeş, Ana Munteanu, Benone Sinulescu, Mircea Cartisorean, Floarea Hojda Tomoioagă, Sonia Vlaicovici, Ioan Alexandrescu, Otilia Radu
Ansambluri:
                - Ansamblul Folcloric "Busuiocul din Vinga"
                - Ansamblul Folcloric din "Sintea Mare"
- Ansamblul de dansuri populare al Casei de Cultură a Oraşului Deta
- Ansamblul de dansuri bulgăreşti - "VINCE"(CORONIŢA) din Deta
- Ansamblul de dansuri sârbeşti - "SVETI NIKOLA"  din Deta
- Ansamblul de dansuri maghiare - "MARGARETA" din Deta.
- Ansamblul de dansuri nemţeşti -"Cavaleria tradiţiilor" din comuna Becicherecu Mic
 
23.00 - Orchestra General Music condusă de Florin Ionas - Generalul, împreuna cu soliştii Claudia Ionas si Diana Selagea
02.00 - Închiderea programului
 
Sâmbătă- 2 august
Ora
19.30 -  Ansamblul de dansuri "Multietnic Timiş Torontal"
20.10 - Ansamblul  "VESELIA" din Glogonj - Pancevo
21.40 - Ansamblul "Caluşarii" din Grebenat - Serbia
21.00 -  Ansamblul sarbesc „JELEK" Glogonj - Pancevo
21.10 -  Momente comice - Rabă şi asociatul
21.20 -  Formaţia "Alexis NATURE"
22.10 -  Momente comice - Raba şi asociatul
22.20 - Formaţia "The Weekend Band"
23.20 -  Momente comice - Raba şi asociatul
23.30 - Formaţia "MAXIM"
01.00 -  Închiderea programului.
 
Duminică - 3 august
 
10.00 - 11.00 - CROSUL ORAŞULUI DETA - Ediţia a III - a
 
18.00 - Grădiniţa PN şi Grădiniţa PP
18.20 -  Formaţiile de dansuri populare romaneşti si sârbeşti "Juniorii" Deta
18.40 -  Dansuri moderne - "MINI-KIDS"
18.50 -  Dansuri - Casa de Cultură Bordany - Ungaria
19.10 -  Nănaşii - momente umoristice
19.15 -  Căutătorii de comori - Teatru de păpuşi 
19.45 -  Nănaşii - momente umoristice
20.00 -  Formaţia "CONCRET" - din Buziaş
21.00 -  Nănaşii - momente umoristice
21.15 -  Formaţia "PHOEBUS" - din Deta
22.15 -  Nănaşii - momente umoristice
22.30 - Anastasia Sandu - cover
23.15 -  Formatia "3 SUD-EST"
24.00 - Foc de artificii
24.15 - Închiderea programului. 

Activităţile se vor desfăşura în Parcul Anton Kratzer.

Asociatii - ONG-uri
mai mult...
infoeuropa.ro infoeuropa.ro