banner
Orasul Deta
Scurt istoric
Asezare geografica
Economie
Social
Galerie foto
Adrese
Monitorul Primariei Deta
Administratia locala
Conducerea primariei
Consiliul local
Structura Organizatorica
Proiecte
Program audiente
Localitati infratite
Cetateni de onoare
Documente publice
Bugetul local
Raportul primarului
Hotarari consiliul local
Procese verbale C.L
Proiecte hotarari C.L.
Achizitii publice
Urbanism acte publice
Acces consilieri materiale sedinta
Declaratii de avere
Formulare/Cereri
Evenimente
Zilele Orasului Deta, editia a VIII-a, 28-30 iulie 2017
Zilele Orasului Deta, editia a VII-a, 29-31 iulie 2016
Zilele Orasului Deta, editia a VI-a, 31 iulie - 2 august 2015
Zilele Orasului Deta, editia a V-a, 1-3 august 2014
Zilele Orasului Deta, editia a IV-a, 2 - 4 august 2013
Zilele Orasului Deta, editia a III-a, 3 - 5 august 2012
Zilele Orasului Deta, editia a II-a 2011
ZILELE ORASULUI DETA editia I-a 2010
mai mult...
Evenimente
 
Zilele Orasului Deta, editia a IV-a, 2 - 4 august 2013

                 Zilele Orasului Deta, editia a IV-a, 2 - 4 august 2013

PROGRAMUL  ACTIVITATILOR

desfasurate in perioada 2-4 august 2013

 

Vineri – 2 august

Ora

18.00 – Parada portului popular – conduce Fanfara “Mihai Eminescu” din Costei - Serbia

18.30 – Deschiderea oficiala a “Zilelor orasului Deta”

18.45 – Spectacol folcloric – ANDREEA  VOICA si invitatii sai

                                 

                Participa:

- Ansamblul de dansuri populare al Casei de Cultura a Orasului Deta

- Ansamblul de dansuri bulgaresti – “VINCE”(CORONITA) din Deta

- Ansamblul de dansuri sarbesti – “SVETI NIKOLA”  din Deta

- Ansamblul de dansuri maghiare – “MARGARETTA” din Deta.

- Ansamblul de dansuri nemtesti –“Cavaleria traditiilor” din comuna Becicherecu Mic

 1.00 – Închiderea programului

 

Sambata – 3 august

Ora

19.30 - Ansamblul de dansuri bulgaresti “BREST”din Brestea

20.00 – Ansamblul de dansuri maghiare “BÚZAVIRÁG + ESZTERLÁNC”

20.20 – Ansamblul  “VESELIA” din Glogonj - Pancevo - Serbia

21.00 -  ANCA CAUS - “SACHIRA DE ROMANIA” 

22.00 -  FORMATIA  “KRAFT”

23.00 – “EMANUEL”

24.00 – “SPITALUL DE URGENTA”

  1.00 -  Închiderea programului

 

Duminica – 4 august

 

10.00 – 11.00 – CROSUL ORASULUI DETA – Editia a III - a

 

19.30 – Spectacol oferit de “Gradinita PN  Deta”

20.00 – Formatiile de dansuri populare romanesti si sarbesti “Juniorii” Deta

20.30 -  Formatia “ACCES”

 

21.30 -  PIN-UP GIRLS

22.20 -  MAYARI PROJECT

23.15 – ANNA LESKO

24.00 – Foc de artificii

24.15 – Inchiderea programului

Asociatii - ONG-uri
mai mult...
infoeuropa.ro infoeuropa.ro