banner
Orasul Deta
Scurt istoric
Asezare geografica
Economie
Social
Galerie foto
Adrese
Monitorul Primariei Deta
Administratia locala
Conducerea primariei
Consiliul local
Structura Organizatorica
Proiecte
Program audiente
Localitati infratite
Cetateni de onoare
Documente publice
Bugetul local
Raportul primarului
Hotarari consiliul local
Procese verbale C.L
Proiecte hotarari C.L.
Achizitii publice
Urbanism acte publice
Acces consilieri materiale sedinta
Declaratii de avere
Formulare/Cereri
Evenimente
Zilele Orasului Deta, editia a VIII-a, 28-30 iulie 2017
Zilele Orasului Deta, editia a VII-a, 29-31 iulie 2016
Zilele Orasului Deta, editia a VI-a, 31 iulie - 2 august 2015
Zilele Orasului Deta, editia a V-a, 1-3 august 2014
Zilele Orasului Deta, editia a IV-a, 2 - 4 august 2013
Zilele Orasului Deta, editia a III-a, 3 - 5 august 2012
Zilele Orasului Deta, editia a II-a 2011
ZILELE ORASULUI DETA editia I-a 2010
mai mult...
Evenimente
 
ZILELE ORASULUI DETA editia I-a 2010

 Vineri 30 iulie 2010

 

 

  ORA  1100 – Simpozion “650 de ani de atestare documentara a orasului Deta”

 

            1600  -  DESCHIDEREA SERBARILOR  ZILELOR  ORASULUI  DETA

                      - Fanfara  din Costeiu (Serbia)

            1615 -   Ansamblul “BUJORUL” Timisoara

            1630  -   Ansamblul de dansuri Deta

            1640  -   Codruta  Moldovan

            1710  -   Ansamblul de dansuri  sârbesti  “Sfantul George” Recas

            1720  -   Roxana Mircea

            1750  -   Ansamblul de dansuri bulgaresti Deta

            1800  -   Ramona  Mercescu

            1830  -   Ansamblul de dansuri “Recasana” din Recas

            1850  -   Ion Luca Jurjescu

            1920  -   Ansamblul de dansuri Deta -dansuri tiganesti

            1930  -   Maria  Tirean

            2000  -   Ansamblul de dansuri populare germane “Cavaleria Traditiilor”  Becicherecul Mic

            2020  -  Titian  Puichita

            2050  - Ansamblul de dansuri  maghiare Deta

            2110  -  Luminita Jucu Pascu

            2140  -  Ansamblul “BUJORUL” Timisoara

            2200  -  Tinu  Veresezan si formatia sa.

 

Sambata 31 iulie 2010

 

 ORA  1500  -  Ansamblul folcloric din Izbistea (Serbia)

            1600 -  FLAT – muzicã retro

            1800 -  Program prezentat de Casa de cultura a comunei Bordany (Ungaria)

            1900 -  Ansamblul de dansuri din Szeged (Ungaria)

            2000  - Aliona

            2100  - Conect - R

            2200 -   Bal de Ruga ungureasca (BUCSU)  

  Formatia  SZABO  BELA – Dumbrava, Timis

 

Duminica 1 august 2010

 

 ORA  1400 - Program prezentat de Gradinita PN Deta

            1430 - Program prezentat de Clubul piticilor

            1450 – Dans modern

            1510 -  Ansamblul folcloric Mihai Eminescu – Costeiu (Serbia)

            1550 -  Ansamblurile folclorice din Ulma si Susara (Serbia)

            1630  - Formatia de muzica populara a Casei de cultura  Deta

            1730– Top  Secret

            1815  - Scheci – Altfel- ART

            1830  - Axandra si DJ  Alexya

            1930 -  Scheci – Altfel- ART

            1945 -  Electro  Dance

            2015 -  Scheci – Altfel- ART

            2030 -   COMPACT

            2200  - Foc de artificii               

Asociatii - ONG-uri
mai mult...
infoeuropa.ro infoeuropa.ro