banner
Orasul Deta
Scurt istoric
Asezare geografica
Economie
Social
Galerie foto
Adrese
Monitorul Primariei Deta
Administratia locala
Conducerea primariei
Consiliul local
Structura Organizatorica
Proiecte
Program audiente
Localitati infratite
Cetateni de onoare
Documente publice
Bugetul local
Raportul primarului
Hotarari consiliul local
Procese verbale C.L
Proiecte hotarari C.L.
Achizitii publice
Urbanism acte publice
Acces consilieri materiale sedinta
Declaratii de avere
Formulare/Cereri
Evenimente
Zilele Orasului Deta, editia a VIII-a, 28-30 iulie 2017
Zilele Orasului Deta, editia a VII-a, 29-31 iulie 2016
Zilele Orasului Deta, editia a VI-a, 31 iulie - 2 august 2015
Zilele Orasului Deta, editia a V-a, 1-3 august 2014
Zilele Orasului Deta, editia a IV-a, 2 - 4 august 2013
Zilele Orasului Deta, editia a III-a, 3 - 5 august 2012
Zilele Orasului Deta, editia a II-a 2011
ZILELE ORASULUI DETA editia I-a 2010
mai mult...
Consiliul local
 

Lista consilierilor locali:

  • D-na Barbulov Cornelia - Alianta pentru Viitor (PSD+ALDE)
  • Dl Bendariu Doru-Mihai - PNL
  • Dl Iotcov Lucian-Nicusor - Candidat independent
  • D-na Mateescu Adina-Maria - PNL
  • Dl Mihart Constantin-Catalin - Alianta pentru Viitor (PSD+ALDE)
  • Dl Neda Pavel - PNL
  • D-na Orsos Nicoleta-Daniela -  Alianta pentru Viitor (PSD+ALDE)
  • Dl Roman Calin - PNL
  • Dl Rotar Radu - PNL 
  • Dl Stanciu Nicolae - Alianta pentru Viitor (PSD+ALDE)
  • Dl Stroie Constantin - PNL
  • Dl Samantu Gerhart - F.D.G.R
  • D-na Simon Maria - PNL
  • D-na Vertopan Mariana - PNL
  • Dl Voiculescu Alexandru - PNL

 

 

Componenta comisiilor de specialitate:

 

Comisia pentru studii, prognoze, economie, buget, finante, impozite, taxe, servicii si comert

  1. D-na Vertopan Mariana - presedinte
  2. Dl Rotar Radu - secretar
  3. Dl Bendariu Doru - Mihai - membru
  4. D-na Mateescu Adina - Maria - membru
  5. Dl Stroie Constantin - membru
  6. Dl Samantu Gerhart - membru
  7. Dl Mihart Constantin - Catalin - membru
  8. D-na Barbulov Cornelia - membru
  9. D-na Orsos Nicoleta - Daniela - membru
  10. Dl Stanciu Nicolae - membru
  11. Dl Neda Pavel - membru
  12. Dl Voiculescu Alexandru - membru
  13. Dl Iotcov Lucian - Nicusor membru

 

Comisia pentru urbanism, protectia mediului, lucrari publice, administrarea patrimoniului public si privat al orasului

  1. Dl Voiculescu Alexandru - presedinte
  2. Dl Neda Pavel - secretar
  3. Dl Samantu Gerhart - membru
  4. D-na Barbulov Cornelia - membru
  5. D-na Orsos Nicoleta - Daniela - membru
  6. Dl Stanciu Nicolae - membru
  7. Dl Iotcov Lucian-Nicusor - membru
  8. Dl Bendariu Doru - Mihai - membru
  9. D-na Vertopan Mariana - membru
  10. D-na Simon Maria - membru
  11. Dl Rotar Radu - membru

 

Comisia pentru protectie sociala, sanatate, invatamant, cultura si sport

  1. D-na Mateescu Adina-Maria - presedinte
  2. Dl Stroie Constantin - secretar
  3. Dl Bendariu Doru-Mihai - membru
  4. Dl Mihart Constantin - Catalin - membru
  5. D-na Barbulov Cornelia - membru
  6. D-na Orsos Nicoleta - Daniela - membru
  7. Dl Roman Calin - membru

 

Comisia juridica, administratie locala, ordine publica, drepturile omului, culte si relatii de colaborare cu localitati din strainatate

  1. D-na Simon Maria - presedinte
  2. Dl Mihart Constantin - Catalin - secretar
  3. D-na Mateescu Adina - Maria - membru
  4. Dl Roman Calin - membru
  5. Dl Neda Pavel - membru

 

Asociatii - ONG-uri
mai mult...
infoeuropa.ro infoeuropa.ro